Niebezpieczeństwa gier online

Gry online to gry wideo, w które można grać za pośrednictwem sieci komputerowych. Wiele nastolatków i młodych dorosłych woli grać w te gry z przyjaciółmi niż grać w pojedynkę. Jednak z graniem w te gry wiążą się pewne niebezpieczeństwa. Poniżej wymieniono niektóre z tych obaw. Należą do nich: niebezpieczeństwa związane z drapieżnictwem, fakt, że gry online uzależniają oraz jak chronić młodych ludzi przed drapieżnikami. Podczas gdy wielu nastolatków i młodych dorosłych lubi grać w gry wideo online, muszą oni również zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie ponoszą.

Nastolatki wolą bawić się z przyjaciółmi
Nowe badanie sugeruje, że większość nastolatków coraz częściej decyduje się grać w gry online ze swoimi przyjaciółmi. W rzeczywistości prawie połowa wszystkich nastolatków twierdzi, że wolałaby grać z przyjaciółmi online niż grać w prawdziwym pokoju. Wśród nastoletnich chłopców dziewięciu na dziesięciu twierdzi, że gra razem w gry, w porównaniu do zaledwie 51 procent dziewcząt. Ta zmiana w zachowaniu jest zgodna z ostatnimi ulepszeniami w zakresie możliwości komputerów, sieci i urządzeń mobilnych.

W ankiecie Washington Post-UMass Lowell więcej nastolatków twierdzi, że woli grać w gry wideo z przyjaciółmi, a nie z innymi ludźmi w prawdziwym życiu. Ankieta została przeprowadzona na internetowym panelu prawdopodobieństwa obejmującym 522 nastolatków i młodych dorosłych. Margines błędu w ankiecie wyniósł 3,7 punktu procentowego, co wskazuje na 79-procentowy poziom ufności dla badania. Jednak ten trend nie jest powszechny wśród wszystkich nastolatków.

Więcej: https://alebib.pl/betinia-casino-opinie/

Drapieżniki wykorzystują gry online, aby zwabić i ułożyć młodsze ofiary
Kilka serwisów informacyjnych często korzysta z doniesień o internetowych drapieżnikach. W rzeczywistości ta sama historia jest opowiadana w wielu serwisach informacyjnych w ciągu tygodnia. Ta strategia gra na strachu rodziców, którzy uważają, że ich dzieci nie są bezpieczne w Internecie. Jednak raport z Centrum Badań nad Przestępstwami przeciwko Dzieciom Uniwersytetu New Hampshire sugeruje, że dzieci częściej wywierają na siebie presję niż konfrontują się z potencjalnym drapieżnikiem.

Oprócz wykorzystywania gier do zwabienia młodszych ofiar, drapieżcy wykorzystują je również do pozyskiwania danych osobowych. Te drapieżniki zazwyczaj atakują młodsze ofiary, te, które mają mniejszy nadzór rodzicielski i emocjonalnie kruche dzieci. Kiedy już zdobędą zaufanie dziecka, stosują różne taktyki manipulacyjne, takie jak udawanie kogoś innego lub pozwalanie się identyfikować w sekcjach czatu publicznego.

Gry wideo mogą uzależniać
Choć może wydawać się to trudne do uwierzenia, gry wideo potrafią być niesamowicie uzależniające. Uzależnienie od gier wideo jest tak samo realne, jak uzależnienie od leków na receptę i alkoholu. Chociaż dokładny mechanizm wycofywania się z tych gier wideo nie jest do końca poznany, wielu badaczy uważa, że ​​te uzależniające czynności wpływają w ten sam sposób na mózg. W rzeczywistości mózg uwalnia dopaminę po graniu, co wzmacnia uzależniające zachowanie. Dlatego jeśli szukasz nowego hobby, istnieje wiele sposobów na oderwanie się od grania.

Pierwszym krokiem w rozwiązaniu problemu uzależnienia od gier wideo jest zrozumienie sposobu, w jaki to działa. Wiele badań wykazało, że gry wpływają na mózg w podobny sposób jak substancje takie jak heroina. Jednak niektórzy naukowcy kwestionowali równoważność gier i narkotyków. Badania wykazały również, że granie w gry może zwiększać aktywność kory przedczołowej, która jest powiązana z kontrolą impulsów. Te same regiony mózgu są również związane ze schizofrenią i słabą kontrolą impulsów. Co ciekawe, dzieci grające w gry wideo częściej mają problemy w innych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *