Co to jest Xvid?

Xvid to technologia kompresji wideo typu open source. Ta technologia może zmniejszyć rozmiar pliku wideo bez utraty jakości. Jest kompatybilny z Windows Media Player i AVI, ale nie jest zalecany do używania z tymi innymi formatami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Xvid, możesz również odwiedzić bibliotekę Insider’s Tech Reference, aby znaleźć historie o jego zastosowaniach. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj:

Xvid to technologia kompresji wideo typu open source
Xvid to biblioteka kodowania wideo https://programy.net.pl/program,xvid.html typu open source, która wykorzystuje standard MPEG-4 do kompresji wideo. Jego metody obejmują ramki b, globalną kompensację ruchu, kompensację ruchu o ćwierć piksela, maskowanie lumi, kwantyzację kraty i wiele innych. W rezultacie Xvid jest popularnym wyborem do przesyłania strumieniowego i udostępniania multimediów. Aby dowiedzieć się więcej o Xvid, czytaj dalej!

Może kompresować wideo bez powodowania widocznej utraty jakości
Jednym z najłatwiejszych sposobów zmniejszenia rozmiaru wideo jest jego kompresja. Jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu części nadmiarowych danych i usunięciu niefunkcjonalnych danych. Chociaż spowoduje to nieco niższą jakość wideo, będzie znacznie mniejszy niż jego oryginalna wersja. Jedną z najlepszych opcji jest użycie aplikacji o nazwie VideoProc. Ten program działa poprzez importowanie filmów z komputera. Następnie możesz wybrać kodek wyjściowy, taki jak H.264 MP4, HEVC lub inne formaty kompresji.

Jest kompatybilny z AVI
Jeśli masz plik Xvid AVI, który nie będzie odtwarzany w twoim odtwarzaczu multimedialnym, prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy jest kompatybilny z twoim systemem.Odpowiedź brzmi: tak! Jeśli masz kodek Xvid, możesz odtwarzać pliki Xvid za pomocą programu Windows Media Player. Alternatywnie możesz pobrać i zainstalować VLC, który może dekodować Xvid bez dodatkowego oprogramowania. Alternatywnie, jeśli nie chcesz instalować aplikacji innej firmy, możesz pobrać jedno z kilku bezpłatnych narzędzi do konwersji wideo Xvid.

Nie jest kompatybilny z Windows Media Player
Jeśli masz system Windows 7, 8 lub 10 i stwierdzisz, że nie możesz odtwarzać ulubionych plików muzycznych lub wideo, problem może leżeć w zapisanych plikach. Jeśli niedawno pobrałeś nową piosenkę, być może zauważyłeś, że plik ma inną nazwę niż to, co mówi system Windows. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał odinstalować nowy utwór i ponownie zainstalować odtwarzacz. Może to prowadzić do pewnych problemów i może spowodować niepowodzenie instalacji starszej piosenki.

Nie jest kompatybilny z Elmedia Player
Darmowa wersja Elmedia Playera odtwarza większość typów plików i jest kompatybilna z większością formatów wideo. Darmowa wersja Elmedia Playera nie wymaga wtyczek ani dodatkowych kodeków do odtwarzania różnych plików. Elmedia Player oferuje wiele funkcji poprawiających wrażenia podczas oglądania. Ma zintegrowaną przeglądarkę internetową, obsługę napisów i opcję usuwania przeplotu, aby usunąć poziome paski z szybko poruszających się obiektów. Możesz także pobrać wolną od reklam wersję Elmedia Player dla komputerów Mac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *